Ползите от собствен уебсайт за електронна търговия в България

Да имате уебсайт като прозорец към вашата марка е едно, друго е да го превърнете в напълно функциониращ магазин чрез разработка на уебсайт за електронна търговия.

 

Всеки иска уебсайт за електронна търговия, който дава резултати.

 

Какво точно представлява разработката на уебсайт за електронна търговия? Както можете да си представите, уеб разработката на онлайн магазин е много сложен процес, който изисква определен набор от умения,  тъй като едно грешно движение може да обърка цялостното представяне на вашия сайт. Разработката на уебсайтове за електронна търговия е свързана с това как създавате уебсайт, подходящ за пазара, такъв който може да приема онлайн плащания и предлага цялостно изживяване за потребителите.

Очаква се глобалните онлайн продажби да достигнат 22% от всички продажби на дребно през 2023 г. (срещу 14,1% през 2019 г.). Повечето вярват, че могат сами да се справят с уеб разработката на онлайн магазин, което може да работи, ако имате само шепа предлагани продукти, но с размера идва и мащабът. И колкото по-голям растете, толкова повече вашият сайт ще трябва да обработва. Освен това вашият сайт може да не е  сео оптимизиран правилно, което означава, че изисква квалифицирана ръка, за да настроите всичко.

Това е причината „компания за развитие на електронната търговия“ да е толкова популярно търсене.

 

Защо уеб разработката на онлайн магазин е толкова трудна?

 

Това е лесно: уебсайтовете или са изградени погрешно в началото или не са толкова функционални, колкото би трябвало, тъй като се изисква кодиране/технически умения, които липсват на мнозина. Може да отнеме години, за да усъвършенствате тези умения, разбира се, бихте могли да вземете няколко онлайн курса, но можете да рационализирате този процес, като просто посетите компания за уеб дизайн, която да се справи с вашите нужди от електронна търговия. По принцип, ако всеки можеше да го направи, тогава нямаше да има нужда от публикация като тази.

 

Видове уебсайтове за електронна търговия

 

Преди да разберем как можете да разработите собствен онлайн магазин, важно е да разгледаме видовете уебсайтове за електронна търговия, които съществуват. Можете да разделите сайтовете за електронна търговия на три уникални типа:

  • Бизнес към клиент (B2C): Може би най-популярният тип магазин за електронна търговия. Тези сайтове продават всичко - от дрехи до мебели.
  • Бизнес към бизнес (B2B): Компаниите, които се насочват към други компании, обикновено са много по-тактически в подхода. Тези сайтове продават всичко - от софтуер до обучение.
  • Клиент към клиент (C2C): На ум идват сайтове за препродажба като Ebay и Depop, бизнеси, в които потребителите продават директно на други потребители.

 

Определянето кой от изброените по-горе сте е първа стъпка в обширен списък с уеб разработка за електронна търговия. Все пак това е нещо, което може би вече сте набелязали.

 

Ползите от собствен уебсайт за електронна търговия

 

Освен предлагането на цялостно изживяване при пазаруване и удобството за пазаруване от всяка точка на света има още безброй предимства, които идват от управлението на собствен уебсайт за електронна търговия.

 

Този раздел от статията е за тези, които са на оградата, тези, които може би смятат, че не се нуждаят от този елемент на електронната търговия. Можем да посочим множество сайтове, които са започнали като услуга, но по-късно ще започнат да продават стоки, за да популяризират марката по нови и интересни начини.

Ползите от поддържането на електронен магазин са следните:

 

  • Това е магазин, който никога не се затваря.
  • Има намалени оперативни/маркетингови разходи.
  • Можете да проследявате и анализирате по-добре поведението на клиентите.
  • Вашата марка може да продава продукти на глобално ниво.

 

Ще откриете, че с времето ще се появят повече ползи – след като вашият сайт за електронна търговия работи за продължителен период от време и сте го популяризирали съответно благодарение на вашите маркетингови усилия.

 

Copyright 2021 - Lifetime.bg
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram